بازار فروش گل گاوزبان اروپایی

در طب سنتی ایرانی گیاه گل گاوزبان در همه زمان ها اهمیت ویژه‌ای داشته و به عنوان گیاهی آرام بخش با نام لسان الثور معروف بوده است. از آنجا که بحث بر سر گل گاوزبان اصل، همواره مطرح بوده به معرفی گل گاوزبان اروپایی که یکی از انواع این گیاه می‌باشد، می‌پردازیم.

 

 

بازار فروش گل گاو زبان اروپایی

خواص گل گاوزبان اروپایی چیست؟

در منابع طب سنتی در مورد ظاهر گیاه گل گاوزبان که آن را لسان الثور نیز نامیده‌اند نظرات و نوشته های متفاوتی ذکر شده است. حتی در برخی منابع ذکر شده که این گیاه اصلا در ایران نمی‌روید.

 

چنین مطالبی نشان می‌دهد که در دوره های مختلف تاریخی، مردم گیاهان متفاوتی را به عنوان گل گاوزبان می‌شناختندد که با هم مطابق نبوده است. اما با توجه به مشخصات ذکر شده در آخرین کتاب های طب سنتی بیان می‌شود آنچه امروزه با نام گل گاوزبان ارائه می‌شود گونه گیاهی Echium amoenum بوده که بومی ایران و خودرو می‌باشد. لذا به جهت شناخت بهتر، این گونه را گل گاوزبان ایرانی نامیده‌اند.

 

گونه مشابه دیگر که در برخی دوران ها به عنوان گل گاوزبان شناخته می‌شدند گونه Borago officinalis یا گل گاوزبان اروپایی می‌باشد که به صورت خودرو در ایران رویش ندارد. در واقع این دو گیاه دو جنس جداگانه بوده که متعلق به خانواده گاوزبانیان می‌باشند.

 

گل گاوزبان اروپایی مانند گل گاوزبان ایرانی دارای خاصیت آرام بخشی و رفع غم و افسردگی کمتری می‌باشد. اسپاسم قلب را کاهش داده و مجاری تنفسی را باز می‌نماید. علاوه بر آن باعث افزایش عرق و ادرار خواهد شد. همچنین این گیاه دارای مقادیر زیاد اسیدهای چرب غیر اشباع می‌باشد.

 

نوع مصرف آن مشابه گل گاوزبان ایرانی است. تنها باید به این نکته توجه نمود که آلکالوئیدهای موجود در این گیاه خاصیت سمی داشته و نباید به طور دائم و در مقادیر زیاد مصرف گردد چرا که به کبد آسیب می‌رسانند.

 

 

خواص گل گاو زبان اروپایی چیست؟

مشخصات گل گاوزبان اروپایی اصل

گل گاوزبان اروپایی اگر چه شباهت های کلی با گل گاوزبان ایرانی دارد اما تفاوت هایی آن ها را از هم جدا می‌کند. گل گاوزبان اروپایی بومی نواحی مدیترانه می‌باشد و در شمال آفریقا، اروپا و آمریکا نیز یافته می‌شود. این گیاه در ایران نیز به صورت کشت شده حضور دارد و به عنوان گیاهی دارویی مطرح می‌باشد.

 

گل گاوزبان تازه اروپایی، رنگ لاجوردی یا آبی مایل به بنفش داشته و اندازه‌ای کوچک ودایره‌ای دارد در حالی‌ که گل های گل گاوزبان ایرانی درشت تر و به رنگ ارغوانی می‌باشد.
گیاه گاوزبان اروپایی نیز مانند نوع ایرانی از انواع گیاهان دارویی بوده که در طب سنتی اروپا جایگاه ویژه‌ای دارد. گفته می‌شود این گیاه نیز دارای خواص کلی گل گاوزبان بوده و عرق و ادرار را افزایش می‌دهد.

 

در برخی کشورها از برگ گل گاوزبان اروپایی نیز استفاده می‌گردد در حالی که در خصوص گل گاوزبان ایرانی بخش مورد استفاده گل ها می‌باشند.

 

 

مشخصات گل گاو زبان اروپایی اصل

عرضه کننده گل گاوزبان اروپایی

گل گاوزبان درجه یک از هر گونه‌ای که باشد گل‌های خشک درشت، بدون آفت و تازه بوده که در محیطی به دور از رطوبت نگهداری می‌شوند.
با توجه به تفاوت های گونه ایرانی با نوع اروپایی هنوز هم برخی عطاری ها از این تفاوت آگاه نیستند و ممکن است این دو را به جای هم به کار ببرند. لذا جهت عرضه گل گاوزبان اروپایی، باید از مراکز معتبر خرید نمایید.

 

امروزه فروشگاه های معتبری که در زمینه گیاهان دارویی فعالیت دارند، می‌توانند گزینه خوبی برای خرید محصولات دارویی و گیاهی بوده و به صورت حضوری و اینترنتی پاسخگوی نیاز مشتریان باشند.

 

 

عرضه کننده گل گاو زبان اروپایی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما