بازار پخش گل گاوزبان کوهی

گل گاوزبان کوهی یکی از محبوب ترین گیاهان در طب سنتی بوده که در دنیای پر استرس امروز برای بیشتر افراد شناخته شده می‌باشد.
این گیاه با داشتن خاصیت آرام بخشی، ضد استرس و ضد افسردگی کاربرد وسیعی داشته و استفاده از دمنوش آن از گذشته های دور در کشور ما مرسوم بوده است.

بازار پخش گل گاو زبان کوهی

مصرف گل گاوزبان در شیردهی

خانواده گاوزبانیان از چندین گونه مختلف با نام گل گاوزبان تشکیل شده‌اند که در منابع قدیم خصوصیات دارویی فراوانی برای آن ها ذکر گردیده است.
علت اطلاق نام گاوزبان به این گیاه به دلیل خشن بودن سطح برگ های آن است. برگ ها و ساقه این گیاه توسط کرک های ریزی پوشیده شده و اعضای این خانواده همگی از این ویژگی برخوردار می‌باشند.

 

گونه Echium amoenum گونه اصلی گل گاوزبان بوده که در طب سنتی ایرانی به آن اشاره گردیده و نام گل گاوزیان ایرانی تنها به این گونه اطلاق می‌شود.
اگرچه در طب اروپایی نیز خصوصیات فراوانی در خصوص این گیاه ذکر گردیده است به نظر می‌رسد گونه‌ای از گل گاوزبان که در اروپا از آن یاد می‌شده گونه Borago officinalis می‌باشد.

 

گل گاوزبان ایرانی گونه‌ای خودرو بوده که در دامنه های شمالی البرز و در استان های گیلان و مازندران کشت می‌گردد. از آن جا که اصل این گیاه خودرو و وحشی به حساب می‌آید. گل گاو زبان ایرانی را با نام های گل گاوزبان کوهی یا وحشی نیز می‌شناسند.
گل گاوزبان درشت طبیعی گل هایی ارغوانی رنگ و درشت دارد که به شکل سنبله می‌باشند. گل ها به ترتیب از پایین سنبله ها شروع به باز شدن می‌نماید و قسمت دارویی مهم گیاه همین گل های زیبا می‌باشند. این گل ها پس از خشک شدن به رنگ آبی یا بنفش در آمده و به فروش می‌رسند.

 

اگرچه گل گاوزبان از خواص دارویی بسیاری برخوردار می‌باشد اما به دلیل داشتن آلکالوئید های پیرولیزیدینی نباید به صورت مداوم از آن استفاده نمود. همچنین استفاده از آن در دوران حاملگی و شیردهی نیز به مادران توصیه نمی‌گردد.

مصرف گل گاو زبان در شیردهی

توزیع کنندگان گل گاوزبان کوهی فله

اگر چه گیاه گل گاوزبان ایرانی خودرو می‌باشد امروزه در دامنه کوه های البرز که زیستگاه اصلی این گیاه به حساب می‌آید و سایر مناطق، کشت این گیاه نیز مرسوم شده است.
گل های این گیاه پس از باز شدن به آرامی جدا شده و روی پارچه های نخی به دور از آفتاب خشک می‌گردند.

 

گل های خشک شده پس از خشک شدن باید در شرایط مطلوبی نگهداری شوند تا دچار کپک یا آفت و خرابی نشوند. گل های بسته بندی شده آماده استفاده بوده و در اختیار توزیع کنندگان این محصول قرار می‌گیرند.
این مجموعه به عنوان فروشنده گل گاوزبان وحشی انواع با کیفیت این محصول را به صورت بی‌واسطه و با کمترین هزینه در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.

توزیع کنندگان گل گاو زبان کوهی فله

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما