تامین کنندگان گل گاو زبان کوهی

تامین کنندگان گل گاو زبان کوهی، یکی از مشهورترین و مهم ترین گیاهان دارویی را به صورت عمده عرضه می‌کنند. این گیاه دارویی، محبوبیت زیادی نزد مردم داشته و همواره در طب سنتی به عنوان داروی آرام کننده اعصاب تجویز می‌شود.

 

 

به همین علت کلیه عطاری ها و فروشگاه های داروهای گیاهی، گل گاو زبان را با حجم بالایی سفارش داده و به مشتریان خود معرفی می‌کنند. امروزه از این گیاه، داروهای مختلفی تهیه می‌شود.

 

 

تامین کنندگان گل گاو زبان کوهی

خصوصیات بارز انواع گل گاو زبان

 

به طور کلی کشور ایران، پرورشگاه بسیاری از داروهای گیاهی مفید به شمار می‌رود. ما می‌دانیم که تعداد این گیاهان نسبتاً زیاد بوده و هر کدام به نوبه خود تنوع گونه‌ای قابل توجهی دارند.

 

 

اما به نظر می‌رسد که در میان انواع و اقسام گیاهان دارویی، گل گاو زبان، جایگاه ویژه ای نزد مردم داشته باشد. زیرا کمتر کسی است که با تاثیر این دارو بر آرامش اعصاب و درمان سرماخوردگی آشنا نباشد.

 

 

همانند سایر گیاهان مشابه، گل گاو ربان نیز به نوبه خود انواع مختلفی داشته و اقسام گوناگون آن از نظر خصوصیات ظاهری و سایر ویژگی ها تفاوت های اندکی با یکدیگر دارند. اما به طور کلی گل گاو زبان، گیاهی علفی با گل هایی به شکل گل انار می‌باشد.

 

 

رنگ این گل ها بسته به گونه گیاه از آبی لاجوردی تا بنفش متغیر است؛ این گل ها، مصرف دارویی داشته و به صورت خشک یا تازه مورد استفاده قرار می گیرند. شایان ذکر است که انواع گل گاو زبان در برخی مناطق به صورت خودرو پرورش می‌یابند. اما در حال حاضر شاهد تولید زراعی و گلخانه ای این گیاه دارویی می‌باشیم.

 

 

 

 

 

 

خصوصیات بارز انواع گل گاو زبان

صادرات انواع گل گاو زبان کوهی

 

با توجه به آنچه در بخش قبل بیان شد، می‌توان گفت که انواع گل گاو زبان از نظر محل پرورش، نحوه تولید و خصوصیات ظاهری با هم فرق دارند. به عنوان مثال گل گاو زبان کوهی، گیاهی خودرو است که بیشتر در دامنه های البرز روییده و معمولاً گل هایی بنفش رنگ دارد.

 

 

به طور کلی خرید گل گاو زبان کوهی، بخش مهمی از بازار داروهای گیاهی ایرانی را به خود اختصاص داده است. اما علاوه بر مصرف داخلی در حال حاضر شاهد صادرات انواع گل گاو زبان کوهی به خارج از کشور نیز می‌باشیم.

 

 

چرا که امروزه مردم بسیاری از نقاط جهان با گل گاو زبان و خواص آن آشنا هستند. از طرفی گل گاو زبان کوهی ایرانی از درجه مرغوبیت بالایی برخوردار می‌باشد. بدون شک فعالان حوزه صادرات گل گاو زبان کوهی بیش از هر چیز به کیفیت محصول خود توجه می‌کنند. در این راستا علاوه بر نحوه تولید گیاه، شیوه آماده سازی و بسته بندی آن نیز بسیار مهم است.

 

 

 

صادرات انواع گل گاو زبان کوهی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما