خرید گل گاوزبان اصل

سیاه دانه عمده اصل یک گیاه دارویی پرخاصیت است و برای درمان امراض مختلفی بکار گرفته می‌شود. خرید گل گاو زبان کیلویی اعلا از مراکز فروش معتبر می‌تواند کیفیت و بهداشت این محصول را تضمین کرده و به مصرف‌کننده برای رسیدن به بهترین نتیجه از خواص دارویی آن کمک نماید.

 

 

خرید گل گاو زبان اصل

روش تشخیص گل گاوزبان اصل

گل گاوزبان گیاهی دارویی است که به شرایط خاصی برای رشد و نمو احتیاج ندارد. این گیاه پرخاصیت اغلب در دشت‌ها و یا حتی زمین‌های بایر به شکل خودرو، رشد می‌کند.
از آنجاییکه تمامی بخش‌های گیاه گل گاوزبان اعم از برگ، ساقه، دانه و ریشه موارد مصرف گوناگونی دارند، پرورش مزرعه‌ای گل گاوزبان توسط افراد ماهر و آموزش‌دیده در حال انجام است.

 

گل گاوزبان ایرانی کمی از لحاظ ظاهر با گل گاوزبان اروپایی متفاوت است اما در باطن خواص درمانی کاملا مختلفی نسبت به یکدیگر دارند. نوع ایرانی خودرو بوده و قابلیت کشت در مزرعه را ندارد. گل گاوزبان ایرانی آرامش‌بخش و تقویت‌کننده حافظه است.

 

گل گاوزبان اروپایی بیشتر به عنوان ادرارآور و تشدید تعرق بدن شناخته می‌شود. شکل ظاهری گل گاوزبان ایرانی و اروپایی ممکن است افراد را به اشتباه بیاندازد. به همین دلیل باید توسط افراد متخصص و آگاه جمع‌آوری شود. زادگاه اصلی گل گاوزبان ایرانی دامنه کوه‌های البرز است.

 

بهترین شیوه استفاده از گل گاوزبان، مصرف آن به شکل دمنوش و یا عرق گل گاوزبان است. به دلیل خوراکی بودن انواع فرآورده‌های گل گاوزبان، اگر به اشتباه نوع بی‌کیفیت و یا تقلبی آن مصرف شود، بدون شک برای سلامت بدن زیان‌آور خواهد بود.
فروشندگان معتبر گل گاوزبان به راحتی قادر هستند حتی پس از خشک کردن گل این گیاه، تقلبی یا اصل بودن آن را تشخیص دهند.

 

مهمترین ویژگی گل گاوزبان اصل رنگ لاجوردی زیبای آن است. اگر تخم گل گاوزبان درون آب انداخته شود، لعاب می‌اندازد.
بهترین شیوه برای کسب اطمینان از اصل بودن گل گاوزبان، خرید آن از مراکز معتبری است که محصول را در بسته‌بندی‌های بهداشتی و دارای گواهی سلامت به مشتری ارائه می‌دهند. چنین محصولی تاریخ تولید و انقضاء داشته و بهترین زمان مصرف گیاه را مشخص کرده است.

 

 

روش تشخیص گل گاو زبان اصل

خصوصیات گل گاوزبان ایرانی اصل

محل رویش گل گاوزبان ایرانی در دامنه کوه‌های البرز، چهارمحال و بختیاری و قسمت‌هایی از جنوب رشته کوه زاگرس است. گل نوع ایرانی درشت‌تر از نمونه اروپایی است. در نمونه ایرانی، شکل گل کمی گرد و دایره‌ای شبیه به گل انار است.

 

گل گاوزبان اروپایی گلی کاملا گرد و کوچکی دارد و بیشتر در شهرهایی مانند اصفهان، آذربایجان و … کشت می‌شود. گل گاوزبان ایرانی را نمی‌توان در مزرعه پرورش داد و باید به گل‌هایی که به شکل خودرو رشد کرده‌اند، بسنده کرد. نوع اروپایی اینطور نیست و در برخی مزارع زیر کشت می‌رود.

 

گل گاوزبان اصل دارای خواص متعددی مانند ضد سرطان، ضد افسردگی، درمان کننده تنگی نفس، کاهش‌دهنده درد گلو، تقویت‌کننده اعصاب، نشاط‌ آور، ضد روماتیسم، درمان‌کننده وسواس، کاهش‌دهنده قند خون، تنظیم فشار خون، پیشگیری از بیماری‌های قلب و عروق، برطرف‌کننده عفونت‌های ادراری و … می‌باشد.

 

برای تهیه دم‌نوش گل گاوزبان باید یک قاشق از گل خشک شده گیاه را به یک لیوان آب جوش اضافه کرد و بر روی حرارت غیرمستقیم قرار داد. گل گاوزبان پس از ده دقیقه دم می‌کشد و آماده مصرف است.
اگر به دمنوش کمی لیمو عمانی اضافه شود، به یک داروی اعجاب‌انگیز برای درمان سرماخوردگی تبدیل خواهد شد.

 

 

خصوصیات گل گاو زبان ایرانی اصل

توزیع گل گاوزبان اصل

توزیع سیاه دانه در سال ۱۴۰۱ به صورت عمده و یا در حجم کم انجام می‌شود. در خرید عمده قیمت محصول کاهش چشمگیری داشته و برای خریداران صرفه اقتصادی بهتری دارد.
قیمت گل گاوزبان نیز از تغییرات نرخ ارز تاثیر می‌پذیرد و بسیار متغیر است. با مراجعه به سایت‌های فروش معتبر می‌توان از به روزترین قیمت گل گاوزبان مطلع شد.

 

هنگام خرید گل گاوزبان باید به ایرانی و یا اروپایی بودن آن توجه شود زیرا نوع ایرانی مرغوب‌تر بوده و ارزش دارویی بالاتری دارد. قیمت گل گاوزبان ایرانی بیشتر از نمونه اروپایی است. برای اطمینان از ایرانی و یا اروپایی بودن محصول می‌توان از سایت‌های معتبر فروش به شکل آنلاین خرید کرد.
این نوع خرید غیرحضوری بوده و خریدار می‌تواند با تولیدکننده ارتباط مستقیم برقرار کرده و از مشاوره متخصصان این حوزه نیز بهره‌مند شود.

 

 

توزیع گل گاو زبان اصل

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما