شرکت پخش گل گاوزبان اصل

مصرف گیاهان دارویی در طب سنتی ایرانی همواره مورد توجه بوده است. یکی از گیاهان بسیار مهم که از زمان قدیم به عنوان گیاهی آرام بخش شناخته می‌شده گل گاوزبان می‌باشد.
دمنوش گل گاوزبان اصل با داشتن خواص بی‌نظیر یکی از گیاهانی است که در بیشتر خانه ها به چشم خورده و در مواقع اضطراب یا تشویش از دم کرده آن استفاده می‌گردد.

شرکت پخش گل گاو زبان اصل

نحوه استفاده از گل گاوزبان

گل گاوزبان با نام علمی Echium amoenum گیاهی علفی بوده که متعلق به خانواده گاوزبانیان است. آنچه در همه گونه‌ها مشترک می‌باشد شکل برگ ها و ساقه گیاه بوده که با کرک های ریز پوشیده شده است و ظاهری زبر ایجاد می‌نماید.
این گیاه طبیعت گرم و خشک داشته و اثرات نشاط آور و آرام بخشی دارد.

 

گل گاوزبان را می‌توان به تنهایی یا در ترکیب با مواد دیگر استفاده نمود. نوشیدن دم کرده گل گاوزبان با کمی لیمو عمانی طعمی خوب و متفاوت داشته و جهت درمان سرماخوردگی نیز سودمند می‌باشد. همچنین گل گاوزبان را می‌توان در ترکیب با سنبل الطیب نیز مصرف نمود که اثرات آرام بخشی و ضد اضطرابی آن را دو چندان می‌کند.
اما از آنجا که مصرف مداوم و هر روزه این گیاه اثرات بدی روی کبد می‌گذارد نباید در مصرف آن افراط گردد.

 

گل گاوزبان اخلاط سودا و صفراوی را از بدن خارج می‌کند و در رسیدن بدن به حالت تعادل نقش مهمی دارد. سودا اثرات مخربی مانند پرخاشگری، بی‌خوابی، بدبینی و افکار پریشان را به همراه دارد.
گل گاوزبان اصل ایرانی گیاهی خودرو بوده که در ارتفاعات و کوه های البرز به ویژه حاشیه شمالی آن و در استان‌های گیلان و مازندران رویش می‌یابد.
گل های ارغوانی و زیبای آن شکلی شبیه به گل انار داشته و پس از خشک شدن به رنگ بنفش در می‌آید.

نحوه استفاده از گل گاو زبان

بازار عرضه گل گاوزبان اعلاء

جهت تهیه گل گاوزبان با کیفیت و اعلا گل‌های این گیاه را باید به آرامی جدا نمود تا به صورت کامل خشک شوند و آسیب نبیند. همچنین پس از خشک شدن نیز گل‌های خشک شده باید به صورت صحیح نگهداری شود تا خوردن شده و دچار آفت نیز نگردد.

 

از آنجا که تهیه گل گاوزبان اصل و خودرو کار دشواری می‌باشد و طبیعتا از قیمت بالایی برخوردار است. برخی افراد سودجو ارقام کاشت شده گل گاوزبان را به جای گل گاوزبان ایرانی به فروش می‌رسانند. بنابراین جهت خرید گل گاوزبان اصل خرید خود را از مراکز معتبر انجام دهید.
این مجموعه با تهیه انواع گیاهان دارویی از جمله گل گاوزبان اصل ایرانی و همچنین گل گاوزبان اروپایی درجه ۱ محصولات با کیفیتی را در اختیار علاقمندان به گیاهان دارویی و طب سنتی قرار می‌دهد.

بازار عرضه گل گاو زبان اعلاء

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما