فروش عمده دمنوش گل گاوزبان

 

خرید اینترنتی حنا دست با دانستن منطقه برداشت گل کار سختی نیست. افرادی که دنبال خرید آنلاین گل گاوزبان هستندکافیست فقط تفاوت دو نوع گل گاو زبان موجود در بازار را بدانند و با خواص آن  آشناشوند.

 

 

مصرف این دمنوش آرام بخش به همه توصیه می‌شود. اما خیلی‌ها موقع خرید گل گاو زبان تفاوت آن رابا نمونه‌های دیگری که در بازار موجود است و به اشتباه گل گاوزبان می‌گویند، متوجه نمی‌شوند. منشا رویش گل گاوزبان در دامنه‌های البرزاست. این گل گاو زبان نسبتی با گیاهی که در مناطق دیگر کشور برداشت میشودنداردو خواصش با آنها متفاوت است.

 

 

تفاوت گل گاوزبان ایرانی بااروپایی

 

به طور کلی فروش گل گاو زبان گل گاو زبان به صورت برگ‌های خشک برای استفاده دمنوش در فروشگاه های اینترنتی گل گاو زبان رایج است. اما بد نیست اول با گل گاو زبان، این گیاه پرخاصیت دارویی و جادویی که در طب سنتی هم خیلی پرآوازه هست، آشنا شوید.

 

گل گاوزبان  طبعی گرم و خشک دارد. دو گونه ایرانی و اروپایی را نیز شامل می‌شوند.  اما باید توجه داشت که نمونه اروپایی در واقع گیاه گاوزبان هست که خاصیت کاملا متفاوت با نمونه ایرانی دارد.

 

گل گاوزبان ایرانی، به طول ۴۰ تا ۷۰ سانتی‌متر در دامنه‌های البرز رشد می‌کند و رنگ لاجوردی با تخم حلقوی و لعابی دارد. معمولا زمان گل دادن گل گاو زبان ایرانی که در دسته گیاهان دارویی قرار دارد، از اوایل اردیبهشت تا شهریوراست.

 

گل گاوزبان ایرانی درشت تر از گیاه گاوزبان اروپایی است. مقدارکمی از نظر ظاهری با هم شباهت دارند اما از لحاظ خواص کاملا در تضاد با یکدیگر هستند.

 

 

تفاوت گل گاوزبان ایرانی بااروپایی

خرید گل گاو زبان و آشنایی با خواص آن

از آنجایی که گل گاو زبان سرشار از کلسیم، آهن، پتاسیم، روی، ویتامین B,C و موادمغذی دیگه هست، خواص درمانی زیادی علاوه بر تسکین دهنده اعصاب دارد. می‌توانیم معجزه دارویی این گیاه رادرموقع خرید گل گاوزبان درک کنیم.

 

 

خاصیت تسکین دهندگی اعصاب برای بیماری‌های عصبی

 

  1. خرید گل گاو زبان برای درمان افسردگی و بی حالی به خصوص خانم‌ها در دوران قاعدگی توصیه می‌شود.
  2. به کاهش قند خون در افراد مبتلا به دیابت کمک می‌کند.
  3. خرید گل گاو زبان و مصرف آن به صورت دمنوش شکم را نرم و کیسه صفرا را باز می‌کند.
  4. گل گاو زبان تنگی نفس، گلودرد و سرفه را تسکین می‌دهد.
  5. بهبود سلامت استخوان ها و تقویت عملکرد بدن از خواص دیگه گل گاو زبان است.
  6. فروش گل گاو زبان فقط برای مصرف دمنوش نیست، بعضی افراد روغن گل گاو زبان رابرای درمان خارش و شوره سر استفاده می‌کنند.
  7. جوشانده یا دمنوش گل گاو زبان خاصیت نشاط آوری داردو رنگ چهره‌ راباز می‌کنند.
  8. بخاطر منیزیم موجود در گل گاو زبان آن را در پیشگیری از سرطان هم موثر می‌دانند.

 

 

 

خاصیت تسکین دهندگی اعصاب برای بیماری‌های عصبی

 

مرغوبترین گل گاوزبان کدام است؟

 

به طور خیلی خلاصه می‌شود گفت، گلی بهتراست که دم سفید و گلبرگ‌های بنفش دارد و با روش اصولی خشک شده باشد. جالبه است بدانید که حنا در یزد مقدار زیادی ویتامین C دارد که می‌توانید آن را به شکل تازه هم مصرف کنید.

 

مرغوبترین گل گاوزبان کدام است؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما