قیمت گل گاوزبان طبیعی

گل گاوزبان طبیعی یکی از گیاهان خوراکی و دارویی بسیار عالی و مرغوب محسوب می‌شود که با قیمت خاصی ارائه می‌گردد. همچنین یکی از گیاهان محبوب و مشهور میان مردم می‌باشد.

 

می‌توانیم بگوییم گل گاوزبان از خواص مختلفی برخوردار است و نقش بسیار مهمی در طب سنتی دارد. ایرانیان از گذشته های دور تا به اکنون، با خشک کردن گلبرگ‌ها و برگ‌های این نوع گیاه مرغوب از آن به عنوان شربت‌های مختلف و دمنوش استفاده می‌کردند.

 

 

قیمت گل گاو زبان طبیعی

راهنمای انتخاب گل گاوزبان طبیعی

این نوع گیاه دارای طبیعت گرمی است. گل گاوزبان طرفدارهای بسیار زیادی در کشور های مختلف جهان دارد. این محبوبیت به دلیل دارا بودن خواص بسیار زیاد و متنوع این نوع گیاه است.
از خواص این نوع گیاه می‌توان اشاره کرد به اینکه دارای ویتامین های B، ویتامین C، کلسیم، آهن و… می‌باشد.

 

از آنجایی که این نوع گیاه دارای کلسیم است پس مانع از بیماری پوکی استخوان و تخریب دندان‌ها می‌گردد. پس مصرف این نوع گیاه برای افرادی که از بیماری پوکی استخوان رنج می‌برند بسیار ضروری خواهد بود. همچنین از آنجایی که دارای آهن می‌باشد برای کم‌خونی و فقر آهن بسیار مفید خواهد بود.

 

گل گاوزبان در درمان سرفه های پیاپی در اثر بیماری سرماخوردگی نقش بسزایی را ایفا می‌کند. همچنین منبع خوبی برای پایین آوردن نوع تب در اثر آنفولانزا می‌باشد. مصرف آن برای افرادی که دچار آسم هستند دو یا سه بار در روز توصیه می‌گردد.

 

گل گاوزبان گزینه خوبی برای درمان بیماری های پوستی نظیر، خشکی پوست، جوش‌های عصبی بسیار دردناک، خارش و… است.
از آنجا که گل گاوزبان شیرین و بسیار طبیعی، یک نوع گیاه خودرو محسوب می‌شود، پس در انتخاب این نوع گیاه مرغوب و پرکاربرد با مشکل مواجه نخواهیم شد.

 

 

راهنمای انتخاب گل گاو زبان طبیعی

شرایط نگهداری گل گاوزبان تازه

همانطور که گفته شد، رشد گل گاوزبان در مناطق گرمسیری به صورت خودرو امکان پذیر است. با آب و هوای گرم سازگاری دارد و رشد آن در این موقع سال افزایش می‌یابد. از مناطق گرمسیری که رشد گل گاوزبان در آن امکان پذیر است، می‌توان به رودسر اشاره کرد.

 

علاوه بر اینکه این نوع گیاه، یک نوع گیاه دارویی و خوراکی می‌باشد دارای شرایط سازگار با بیشتر شهرهای ایران است.
اگر گل گاوزبان تازه را دم کنیم و همراه با کمی لیمو عمانی مخلوط نمائیم یک دمنوش کاملا عالی برای درمان سرماخوردگی به دست می‌آوریم. ریشه اصلی گل گاوزبان از دمشق می‌باشد. گل گاوزبان از فواید بسیار زیادی برخوردار است از جمله آن می‌توانیم به تقویت روان اشاره کنیم.

 

از دیگر خواص مهم گل گاوزبان این است که: ادرار آور و عرق آور است، آرامش دهنده می‌باشد، گل گاوزبان تازه کلیه را تقویت می‌کند، از بیماری سرماخوردگی جلوگیری می‌نماید و در درمان آن نقش بسزایی دارد، در پیشگیری از آلزایمر نقش بسیار موثری دارد. پس برای افرادی که از بیماری آلزایمر رنج می‌برند مصرف آن بسیار موثر خواهد بود.

 

گل گاوزبان درجه یک را می‌توانیم از شهرهایی که در آنجا رشد بسزایی دارد و شرایط آب و هوایی برای رشد آن بسیار عالی می‌باشد، تهیه کرد. از جمله شهرهایی که گل گاوزبان تازه در آنجا رشد بسیار زیادی دارد، می‌توانیم اشاره به شهریار و مشهد نمائیم.
مهد این گیاه اشکورات رحیم آباد رودسر با برداشت هفتاد و پنج درصد شناخته می‌شود.

 

 

شرایط نگهداری گل گاو زبان تازه

مرکز خرید گل گاوزبان طبیعی

از مراکز خرید گل گاوزبان می‌توان به مشهد، تهران، کردستان، مناطق کوهستانی مانند رودسر و … اشاره کرد.
از آنجایی که متقاضی برای این نوع گیاه عالی، مرغوب، خوراکی و دارویی بسیار زیاد است، افراد تولید کننده این نوع گیاه تلاش‌های بسیار زیادی برای رشد و پرورش آن می‌کنند تا با بهره‌برداری از آن بتوانند نیازهای اساسی برای این نوع گیاه را برطرف سازند.خرید گل گاوزبان طبیعی، توسط افراد مختلف جهان صورت می‌پذیرد.

 

 

مرکز خرید گل گاو زبان طبیعی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما