مرجع پخش گل گاوزبان بسته بندی

گیاه گل گاوزبان از جمله گیاهان دارویی شناخته شده در همه جای ایران بوده که خاصیت آرامش بخشی آن زبانزد گیاهان دارویی است. با خرید گل گاوزبان بسته بندی می‌توانید با سهولت، نوع  مورد نظر خود را تهیه نموده و از طعم دلنشین و خواص فراوان آن استفاده نمایید.

 

 

مرجع پخش گل گاو زبان بسته بندی

کیفیت گل گاوزبان بسته بندی

گیاه گل گاوزبان دارای انواع مختلفی می‌باشد که به دلیل تشابه ظاهری و همچنین تشابه نام، که بین چند گونه گیاهی وجود داشته اختلاف نظرهایی در بین پزشکان طب سنتی، داروسازان و سایر افراد در خصوص نوع گیاه وجود دارد.

 

سه گیاه مختلف در دوران مختلف تاریخی با نام گاوزبان یا گل گاوزبان شناخته می‌شدند که هر سه متعلق به خانواده Boraginaceae (گاوزبانان) می‌باشند.
هر سه گیاه علفی و دارای خاصیت دارویی می‌باشند و امروزه جهت تفکیک آنها نام مناسب تری بر آن قرار داده‌اند. البته همیشه نام علمی گیاه برای پایان دادن به این اختلافات ضروری است.

 

گیاه Echium amoenum: اعتقاد بر این است که این گونه همان گل گاوزبان اصلی بوده که در طب سنتی در خصوص خواص آن مطالب زیادی ذکر شده است.
امروزه آن را گل گاوزبان ایرانی می‌نامند. از آنجا که این گیاه تنها در دامنه کوه های البرز به ویژه استان های شمالی ایران به صورت خودرو می‌روید گل گاوزبان کوهی نیز نامیده می‌شود. گل های این گیاه قبل از خشک شدن، ارغوانی رنگ است و پس از خشک شدن بنفش خواهد بود.

 

گیاه Borago officinalis: این گیاه گونه دیگری است که امروزه معروف به گل گاوزبان اروپایی می‌باشد و به صورت خودرو در اروپا، آمریکا و مناطق مدیترانه رویش دارند.
در کشور ما به عنوان گیاه دارویی کشت می‌شود. این گیاه در طب سنتی اروپا مصرف داشته و برخی معتقدند خواصی مشابه گل گاوزبان ایرانی دارد. در حالی که برخی دیگر معتقدند که خواص دارویی این گیاه کمتر از نوع ایرانی این گیاه می‌باشد ولی بسیار عرق آور می‌باشد.

 

گیاه Anchusa azurea: این گیاه که در بسیاری ازمناطق ایران و استان های مختلف به شکل خودرو وجود دارد نیز گاهی به عنوان گیاه گاوزبان شناخته می‌شود که به دلیل تشابه نام با گل گاوزبان اشتباه گرفته می‌شود.
برخی این گیاه را گل گاوزبان وحشی می‌نامند. گل های این گیاه نیز آبی رنگ است و قبلا با نام Anchusa italica شناخته می‌شد.

 

 

کیفیت گل گاو زبان بسته بندی

نحوه مصرف گل گاوزبان

حال که انواع گل گاوزبان را شناختید با خصوصیت دارویی این گیاه نیز آشنا شوید. گیاه گل گاوزبان دارای اثرات دارویی فراوان از جمله ایجاد آرامش اعصاب و رفع افسردگی، رفع اختلالات وسواس، ضد التهاب، درمان سرفه و سرما خوردگی و کاهش درد می‌باشد.
در درمان امراض سوداوی و اختلال حواس در طب سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور خلاصه گل گاوزبان تقویت کننده قوای رئیسه بدن (قلب، مغز و کبد) می‌باشد.

 

برای مصرف گل گاوزبان حدود ۵ گرم از گل های خشک گیاه را در قوری ریخته و به آن آب جوش اضافه می‌کنیم و مدتی حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه آن را دم می‌نمائیم.
می‌توان جهت طعم بهتر کمی لیمو عمانی پر شده، در هنگام دم کردن به آن اضافه نماییم که در این صورت حدود بیست دقیقه آن را دم می‌کنیم. شاید شما هم دوست داشته باشید از نبات یا عسل به عنوان طعمی شیرین در آن استفاده نمایید. مصرف گل گاوزبان بیش از ۵ گرم در روز به دلیل وجود آلکالوئید موجود در این گیاه پیشنهاد نمی‌گردد.

 

 

نحوه مصرف گل گاو زبان

خرید گل گاوزبان بسته بندی

در هنگام خرید گل گاوزبان درجه یک باید به نوع گل گاوزبان انتخاب شده خود توجه نمایید. بهترین و پر خاصیت ترین نوع این گیاه همان گل گاوزبان ایرانی است. رنگ گل‌های خشک شده باید تقریبا بنفش رنگ باشد و محصول مانده و قدیمی نباشد.

 

ما با بسته بندی این محصول در مقادیر مختلف علاوه بر توزیع مناسب و بهداشتی این گیاه امکان خرید شما را متناسب با نیاز خود فراهم نموده‌ایم. انواع گل گاوزبان را با کیفیتی عالی و قیمتی مناسب ارائه می‌نماییم تا سهمی در سلامت و آرامش مشتریان خود داشته باشیم.

 

 

خرید گل گاو زبان بسته بندی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما