مرکز خرید گل گاوزبان شیرین

در هنگام خرید وسمه در بازار، دقت داشته باشید که متوجه تفاوت آن با نمونه دیگری که در بازار موجود است و به اشتباه به آن گل گاوزبان گفته می‌شود، باشید. گل گاوزبان شیرین که منشا رویش این گیاه در دامنه های البرز است و برداشت آن کار بسیار سختی نیست را می‌توانید با کمی دقت در موقع خرید گل گاوزبان اصل و مرغوب را تشخیص دهید.

 

 

مرکز خرید گل گاوزبان شیرین

راهنمای انتخاب گل گاوزبان شیرین

 

حتماً تا حالا نام گل گاوزبان را شنیده اید و به گوش شما آشنا است. با خرید گل گاوزبان، دمنوشی که اثر آرام بخشی دارد و برای تمدد اعصاب بسیار توصیه می شود را برای خود مهیا کنید. طبیعت گل گاو زبان گرم است. تاثیر نشاط آور، تقویت کننده تمام بدن و یک مسکن طبیعی بشمار می رود. همچین برای درمان سرماخوردگی مصرف گل گاوزبان با لیمو عمانی یک دمنوش فوق العاده‌ای محسوب می‌شود.

 

گیاه گل گاو زبان که به طول ۴۰ تا ۷۰ سانتی متر است. در مزارع توسط کشاورزان کشت می شود و بعضی اوقات در زمین های بدون استفاده می روید. همه قسمت های این گیاه از گل، برگ و دانه های آن به عنوان دارو مورد استفاده قرار می گیرد. افزون بر آن، از دانه این گیاه روغن نیز تهیه می شود.

 

 

گل، گیاه گل گاوزبان به رنگ بنفش کاربنی می باشد. انتهای گیاه گل گاوزبان شیرین سفید رنگ بوده و ترکیب رنگی بی نظیری بوجود آورده است. به هر اندازه که گل این گیاه بزرگتر باشد، بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد. عموماً گل گاوزبان خالص و اعلا، محصولی از استان قزوین بشمار می رود. استان های دیگری هم که به کوهپایه نزدیک ترند مانند استان البرز، استان مازندران دارای مناطق کوهستانی هستند که گل گاوزبان در آنجا رشد می کند.

 

این گیاه فقط در کوهپایه ها می روی. درگذشته، این گیاه به صورت امروزه که جداگانه کشت می شود، رواج نداشت. گل گاوزبان به دو صورت کوهپایه و کشت در مزرعه و باغ فراهم می شود. اگر به دنبال گل گاوزبان طبیعی تری هستید، نمونه خودرو انتخاب بهتری است. گل گاوزبان که در مزار کشت می شود، به دلیل نظارت بر میزان آبیاری و کوددهی، معمولاً درشت تر است. در مناطق مرطوب بعد از چیده شدن خشک می کنند تا رطوبت خود را از دست دهد. سپس به صورت خشک شده، وارد کیسه ای از جنس متقال و به انبار فرستاده می شود.

 

 

راهنمای انتخاب گل گاوزبان شیرین

ویتامین موجود در گل گاوزبان تازه

 

گل گاوزبان دارای فواید زیادی است که همه آنها به اثبات رسیده است. اطباع طب سنتی نیز از گذشته تا به امروز بر آن توافق دارند و در این بخش به خواص گل گاوزبان تازه می پردازیم.

این گیاه، تقویت کننده اعصاب و روان می باشد. حواس پنجگانه را تقویت می کند و نشاط آور نیز است. گل گاوزبان و برگ های آن یکی از تصفیه کننده های خون به شمار می رود، برای تمدد اعصاب مفید است. با خوردن دمنوش این گیاه کلیه های خود را تقویت کنید. علاوه بر آن در درمان سرماخوردگی داروی مناسبی به شمار می رود.

گل گاوزبان عرق آور و ادرار آور نیز می باشد. همچنین برگ های تازه گل گاوزبان برای درمان جوش های چرکی دهان اطفال، برفک و رفع حرارت دهان موثر است. به دلیل طب گرم که این گیاه دارد، سودآوی، وسواس و خفقان را از بین می برد. التهاب و ورم کلیه را درمان می کند. همچنین در درمان بیماری سرخک و مخملک مفید است.

 

 

ویتامین موجود در گل گاوزبان تازه

پخش گل گاوزبان شیرین

به طور کلی پخش شیرین بیان در بازار ایران به صورت برگ های خشک شده، برای استفاده از عنوان دمنوش در فروشگاه های پخش گل گاوزبان شیرین قابل دسترسی و تهیه می باشد. در طب سنتی نیز بسیار پر آوازه و از گیاهان پر خاصیت دارویی به شمار می رود. کمتر کسی ممکن است با خواص گل گاوزبان آشنایی نداشته باشد. به همین دلیل بازار فروش این گیاه درمانگر، بسیار داغ است.

 

 

 

پخش گل گاوزبان شیرین

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما