پخش کننده گل گاوزبان اصل

گل گاوزبان گیاهی است که دارای خواص دارویی مختلف می‌باشد. این گیاه بومی مناطق کوهستانی و معتدل است و در کشور ما نیز در مناطق مختلف به صورت وحشی و پرورشی وجود دارد.

در طب سنتی از گل گاوزبان به دلیل ترکیبات خاص این گیاه، در درمان بیماری‌های گوناگون استفاده می‌شود. پخش گل گاوزبان اصل به صورت عمده توسط واحدهای توزیع محصولات ارگانیک و بازار پخش و فروش گیاهان دارویی انجام می‌پذیرد.

گل گاو زبان در سبدحصیری

راهنمای انتخاب گل گاوزبان اصل

گیاهان دارویی دارای تنوع از حیث کیفیت، نوع گونه و شکل فرآوری هستند. گل گاوزبان ایرانی اصل نیز پیرو این قانون دارای سطح کیفیت متفاوتی است و وقتی برای خرید این محصول به بازار مراجعه می‌کنیم شاهد محصولاتی مختلف از لحاظ کیفیت، رنگ و نوع بسته بندی یا عرضه محصول هستیم. برای همین برای خرید گل گاوزبان درجه یک باید به نکات مختلف توجه کنیم.

در درجه اول برای خرید و انتخاب گل گاوزبان مرغوب خوب است که یک فروشگاه را انتخاب کنیم که به صورت تخصصی در حوزه عرضه و فروش گل گاوزبان فعال است.
فروشگاه‌هایی مانند عطاری‌ها که این محصول را به صورت حرفه‌ای عرضه می‌کنند معمولاً با تولیدکنندگان ارتباط دارند و محصولات تازه و خوب را با قیمت مناسب ارائه می‌دهند و باعث می‌شوند محصول ممتاز در بازار توزیع شود.

بعد از اینکه یک فروشگاه خوب را پیدا کردید، لازم است راجع به کیفیت و رنگ محصول و درجه تازگی آن اطلاعات لازم را کسب نمائید. گل گاوزبان درجه یک و تازه دارای رنگ بنفش است.
گیاه کاملا خشک شده و فاقد بوی نامطبوع ماندگی است. در خرید حضوری امکان بررسی محصول وجود دارد اما در خرید اینترنتی چنین امکانی نیست. بنابراین باید خرید خود را معطوف به مراکزی کنیم که دارای سابقه درخشان هستند و کیفیت و تازگی محصول را تضمین می‌نمایند.

گل گاو زبان اصل خشک شده

مشخصات گل گاوزبان اصل

برای شناخت گل گاوزبان درجه یک و اصل نیاز به دانش تخصصی چندانی وجود ندارد. این گیاه در کشور ما به خوبی شناخته شده است و با بررسی شکل ظاهری محصول به راحتی می‌توان محصول خوب را از محصول نامرغوب تشخصی دارد.

مشخصات گل گاوزبان اصل را برای یادآوری مرور می‌کنیم:

  1. گل گاوزبان گیاهی دارای شکل شیپوری است. گل خشک شده این گیاه هم شکلی شیپوری مانند دارد و کاملاً از لحاظ شکل ظاهری شبیه گیاهان گلدار دو پله‌ای می‌باشد.
  2. رنگ گل گاوزبان تازه بین رنگ‌های بنفش کمرنگ تا پر رنگ با توجه به گونه گیاه متغیر است. وقتی گیاه خشک می‌شود رنگ بنفش تیره را دارد و به خوبی قابل تشخیص از سایر گیاهان دارویی می‌باشد.
  3. از لحاظ عطر و طعم، گل گاوزبان گیاهی دارای عطر کم و طبیعی است. از گیاهان خوشبو و معطر به حساب نمی‌آید و طعم آن تلخ نیست. از این گیاه برای تهیه دمنوش درمانی و گیاهی استفاده می‌کنند و خواص ضد سرطانی و ضد افسردگی هم دارد.

 

 

برای تشخیص یا شناسایی گل گاوزبان اصل توجه به همین چند ویژگی ساده کافی است. مهمترین اصل در خرید این محصول، مراجعه به مرکز فروش معتبر می‌باشد.

 

 

گل گاو زبان در ظرف

مرکز توزیع گل گاوزبان اصل

توزیع گل گاوزبان به دلیل خواص متعدد دارویی و درمانی آن به شکل انبوه انجام می‌شود. در کشور ما و بسیاری از کشورهای آسیایی که طب سنتی و طب گیاهی از قدیم مرسوم بوده است، همه مردم این گیاه درمانی را به خوبی می‌شناسند و برای رفع مشکلات مختلف از این گیاه استفاده می‌نمایند. این موضوع باعث شده خرید و فروش این گیاه هم رواج داشته باشد.

در گذشته فرآوری و بسته بندی گیاه گل گاوزبان به شکل تجاری شکل نگرفته بود اما در دهه اخیر که توجه به گیاهان دارویی بیشتر شده است این گیاه به صورت بسته بندی شده هم عرضه می‌شود.
همچنین گل گاوزبان به عنوان یک ماده اولیه در واحدهای تولید و فرآوری انواع شربت‌های گیاهی و داروها برای تهیه این محصولات درمانی استفاده می‌شود و به دلیل فراوانی استفاده از آن، تجارت و خرید و فروش آن افزایش پیدا نموده است.

 گل گاو زبان

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما