تجارت و صادرات سیاه دانه + قیمت خرید و فروش روز

در کشور مصر و هند یک گیاه بومی بوته علفی میروید که خواص دارویی دارد و سیاه دانه نام دارد که تجارت و صادرات این محصول از این کشور ها بیشتر رواج دارد. البته هم اکنون این گیاه در خیلی از کشور های دنیا مانند جنوب اروپا، غرب آسیا،شمال آفریقا کاشت می شود. در کشورهای هند و مصر قیمت خرید و فروش روز سیاه دانه هر روز در حال تغییر است به خاطر بحث صادراتی این محصول جز کالاهایی قرار میگیرد چون مصرف دارویی دارد مشتریان فراوانی دارد.

تجارت سیاه دانه

محصول که خواص دارویی و غذایی بسیار زیادی دارد تحقیقات تحقیقات آن اثبات رسیده است محصول سیاه دانه بوده یکی از تجارت خوبی برخوردار بوده است این محصول منبع خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی هست جالب است بدانید که هندوستان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و کشت کنندگان سیاهدانه است.

این محصول تنوع کاربرد و غذایی و دارویی دارد و در پخت و پز ها و چاشنی ها از آن استفاده می شود روغن این محصول هم کاربرد زیادی دارد و در ساخت شامپو ها و محصولات سلامتی پوست و عطرها استفاده می شود همین طور در هند از این گیاه برای پختن گوشت سبزیجات ساخت انواع ترشی استفاده میشود با افزایش علم پزشکی و دارویی و بررسی پزشک ها و آزمایشات روی سیاهدانه نشان دهنده این است که این محصول مزیت های فراوانی در درمان بیماری ها دارد.

صادرات سیاه دانه

کشور ترکیه برای اینکه برای صادرات سیاه دانه وارد جنگ با هندوستان شود زمین های سیاه دانه خود را افزایش داده و از سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۱۸ سود فراوانی از صادرات سیاه دانه کسب کرده است. سیاه دانه یک روش عملی برای درمان انسان و حتی حیوانات هست که تحقیقات نشان داده تاثیر مثبتی روی بیماری های مزمن مانند بیماری های اعصاب و سرطان و دیابت و التهاب های مزمن داشته است. جالب است بدانید که سیاهدانه در صنایع داروسازی و صنایع دیگر خیلی مورد استفاده قرار می گیرد.

صادرات سیاه دانه

سیاه دانه قیمت

بر اساس پیش بینی ها کشوری مانند آمریکا مقدار تولید سیاه دانه و روغن خود را در سال ۲۰۲۵ به ارزش ۲۵ میلیون دلار خواهد رساند و جز رقبا قیمت گذاری سیاه دانه باشد و انحصار آن را از دست هندوستان و مصر خارج کند. جالب است بدانید کشوری همچون انگلستان میزان تجارت سیاهدانه خود را بیش از ۳۵ تن خواهد رساند. استرالیا هم نیز یکی از وارد کننده های اساسی سیاهدانه است. و حجم وارداتش چیزی حدود ۷۰ تن و به قیمت چهار هزار ده هزار دلار است.

سیاه دانه خرید

کشوری مانند ایران که مصرف زیادی در داروهای گیاهی دارد مثل سیاه دانه که در سبد خرید آن ها جای دارد و مورد استفاده در عسل و خیلی از ترشی ها و غذاها هست. یکی از نکاتی که خیلی قابل توجه است ابن سینا در کتاب قانون طب خود درمورد سیاهدانه صحبت فراوانی کرده و از مزیت های این محصول گفته است. در طب سنتی یک جمله وجود دارد که می گوید سیاه دانه درمان خیلی از دردها است اما نمی تواند از پیری و مرگ جلوگیری کند.

فروش روز سیاه دانه

گیاهان دارویی در خیلی از مکان ها به صورت روزانه به فروش می رسد. فروش روز سیاه دانه هم جزئی از آن است سیاه دانه نام های دیگری هم دارد مانند سرنیچ سیاه، سیاه تخمه، کمون آسود که نام های هندی این محصول هست. اگر بخواهیم محصولی را نام ببریم که تماما مورد توجه جهانیان و همین طور دکتر ها و دانشمندان کشور های مختلف باشد میتوانید سیاه دانه را معرفی کنید که درمان خیلی از درد های انسان هست.

فروش روز سیاه دانه

سیاه دانه منشا پلی فنول ها و تکوفنول ها است و روغن آن دارای اسید های مفیدی همچون پالمیتیک هست. سیاه دانه تلخ مزه است در نوعی نان پاکستانی هم این محصول همیشه استفاده می شود. سیاه دانه از چهل درصد روغن تشکیل شده است. این محصول برای کاهش وزن مفید است و ترکیبات داخل آن باعث می شود اشتهای انسان کاهش پیدا کند.

قیمت سیاه دانه کیلویی

گیاهان دارویی به صورت کیلویی ارزان تر هست به عنوان مثال قیمت سیاه دانه کیلویی خیلی ارزان تر و به صرفه تر از سیاه دانه گرمی هست. این محصول ارزشمند همواره مورد توجه مردم بوده و کشور های زیادی خواهان به دست اوردن این محصول هستند و در صنعت های خود به خوبی از آن استفاده میکنند. این محصول جز گیاهان دارویی هست که سود فراوانی در بحث صادراتی دارا هست.

قیمت سیاه دانه عمده

اگر شما دقت کرده باشید در بازار گیاهان دارویی فروش عمده قیمت کمتری دارد مانند قیمت سیاه دانه عمده سیاه دانه به خاطر مصرف هایی که در بحث طب سنتی و درمان بیماری همچون سرطان و ام اس دارد جزء گیاهان دارویی ارزنده به حساب می آید. جملات زیادی از امامان و پیامبران هاست درباره سیاه دانه که یکی از آنها به این اشاره می کند که سیاه دانه درمان همه دردها است جز مرگ خواص روغن سیاه دانه کنترل قند خون و بهبود آرتروز است که باعث می‌ شوند این روغن جز روغن های تاپ به حساب بیاید و استفاده فراوانی داشته باشد.

گیاه سیاه دانه را به صورت کامل و خرد شده مورد استفاده قرار می گیرد این محصول روغن خوبی هم دارد که در تاریخ پیشینه دور و درازی دارد و مصارف بهداشتی فراوانی دارد. کشورهای سوریه ترکیه عربستان نیز تولید کننده سیاه دانه مرغوب هستند در حال حاضر نمی توان گفت که چقدر از این محصول از این کشورها صادر شده است تنها آماری که میشود از این محصول بحث صادراتی استناد کرد میزان ۳ درصد کشور ترکیه بوده است.

قیمت سیاه دانه عمده

قیمت سیاه دانه در تهران

در خیلی از کشورهای دنیا و شهرهای جهان گیاهان دارویی به صورت وفور یافت می شود قیمت سیاه دانه در تهران ممکن هست بالا باشد. در کشورهای عربی صادرات سیاه دانه بسیار افزایش پیدا کرده به این خاطر که کشور های عربی به خوبی مطلع خاص و سود حاصل از این محصول شده اند و مزارع و زمین های سیاه دانه خود را افزایش دادند و سود فراوانی به جیب  بزنند.

ممکن است در سال های آینده مردم از مزیت‌های این گیاه ارزشمند با خبر شوند میزان تولید و کشت این محصول در تمام نقاط دنیا افزایش یابد و انحصار این محصول از دست کشور های هندوستان و مصر خارج شود.

قیمت سیاه دانه در تهران

ایران هم می‌تواند با افزایش زمین های کشت سیاه دانه به رقبای جدی مصر و هندوستان اضافه شود و با افزایش صادرات این محصول ارزشمند سود فراوانی را حاصل کشور خود بکند. این مجموعه تماماً در اختیار شما مشتریان عزیز است که بهترین سیاه دانه را برای شما تهیه کند و به دست شما مصرف کننده عزیز به صورت عمده و خرده و با قیمتی مناسب برساند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما